Trend T18S/R14K2 1/4in Router 18V 2 x 4.0Ah Li-ion
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
TRET18SR14K2
Available to Order Available from stock
Available to order
Out of Stock
Out of stock
Description
Specifications:
Collet: 1/4in Multi-slit.
No Load Speed; 10,000-30,000/min.
Max. Cutter Diameter: 35mm.
Depth of Cut: Trim Base 37mm, Plunge Base 60mm.
Guide Bush Diameter: 16mm.
Dust Spout Size: 35mm.